Archív 2011/2012

 

Vianočný deň 2011 – Pasartička 2

Návšteva Viedne

Minister dopravy SR

PASA má talent

Hana Košková - beseda so spisovateľkou

Vianočný koncert

Školský mesiac jazykov

Mikuláš v škôlke

Medzinárodná súťaž v karate

"Najčertovejší" ČERT

Okresné kolo v atletike

MDD na ZŠ L. Novomestského

Národná cyklistická súťaž

 

Vianočný deň 2011 – Pasartička 2

 
Tak ako je to u nás na škole zvykom, sme si 22. 12. 2011 urobili Vianočný deň. Ráno sme začínali vysielaním v školskom rozhlase, v ktorom odznelo zopár vianočných piesní. O 9.00 sa triedy presunuli do telocvične, kde na ne čakal zaujímavý program s názvom Pasartička 2, ktorý pripravili študenti 2.C triedy. V programe sme mali možnosť vidieť modernú adaptáciu rozprávky o Snehulienke, báseň o triede, spoločnú choreografiu 2.C triedy v pozadí so svojím triednym učiteľom Petrom Paulovičom a zopár improvizačných scénok. V programe sa predviedli aj naši maturanti s najlepšími číslami z ich stužkových slávností. Na záver nám školský spevokol pod vedením Idikó Gaálovej zaspieval vianočné piesne v slovenčine, angličtine a maďarčine. Program sa ukončil spoločne najznámejšou vianočnou piesňou – Tichá noc.
 

 

Návšteva Viedne

 
6. decembra  sme v skorých ranných hodinách cestovali za Mikulášom do Viedne. Veľmi sme sa tešili na pamiatky, ktoré sme spoznali len z rozprávania  našej nemčinárky a z učebnice.
Našou prvou zastávkou bolo letné sídlo Habsburgovcov - Schonbrunn. Po prehliadke zámku  sme ochutnali kulinárske špeciality na Weihnachtsmarkte pred Schonbrunnom.
V popoludňajších hodinách sme sa presunuli do centra mesta. Prezreli sme si Hofburg, Štefánsky dom, známu ulicu Graben s prekrásnym morovým stĺpom.
Zotmelo sa. Rozžiarila sa predvianočná Viedeň. A my sme sa očarení jej krásou presunuli na svetznámy vianočný trh pred radnicu. Vôňa punču, perníkov a vianočných gaštanov  nás prinútila k tomu, aby sme zo všetkého ochutnali. Pozreli sme sa aj do radnice, kde sme sa mohli zapojiť do predvianočných dielní, z ktorých vychádzali  prekrásne vianočné výrobky.   
Večer, nasatí vianočnou atmosférou prekrásneho mesta, sme spokojní Vieden opustili a vrátili sa šťastlivo domov.

 

Minister dopravy v PaSA v Lučenci

V pondelok 26.09. 2011 sme na našej škole privítali ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Fígeľa. Vzácneho hosťa uviedol prednosta Obvodného úradu v Lučenci RNDr. Peter Gottreich.
Besedu s pánom ministrom, ktorej sa zúčastnili študenti tretích a štvrtých ročníkov PaSA, otvoril riaditeľ školy Mgr. Ondrej Veselý. V príjemnej atmosfére náš hosť priblížil žiakom otázku eurovalu, aktuálneho problému súčastnej politickej scény, oboznámil študentov s európskymi školskými programami, ako je napr. Commenius Regional a Erasmus.
Na záver sa poďakoval za pozvanie a vyfotografoval sa so študentmi našej školy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PaSA MÁ TALENT

 
Celé Slovensko a Česko žije talentom. Talentom žijú aj školy, ktoré organizujú pre svojich žiakov vlastné talentové súťaže. Jedna z nich na Slovensku si na tom dala ale poriadne záležať.
Pedagogická a sociálna akadémia v Lučenci zorganizovala školskú verziu talentovej súťaže s názvom PaSA MÁ TALENT. O tom, že to nebola len taká obyčajná a všedná školská akcia, svedčí aj vysoká odborná úroveň finálovej poroty ako aj súťažiacich. Samotnému finále predchádzal aj kasting, z ktorého postúpili do finále 14 najlepší študenti školy. 
Porota plná významných osobností
Do odbornej poroty zasadli dvaja školskí pedagógovia - Mgr. Elena Rázgová a Mgr. Peter Paulovič. Členmi poroty boli však aj také významné osobnosti showbiznisu ako napríklad tanečník Štefan Chlebo, ďalej jeden z najznámejších českých hudobných producentov Stano Šimor, ktorý pracoval s takými hviezdnymi umelcami ako sú Karel Gott či Helena Vondráčková, alebo slovenská speváčka Mista, ktorá momentálne vládne českému hudobnému svetu so svojím megahitom Rock It! (United). 
Veľké finále PaSA MÁ TALENT, ktoré sa konalo 29. novembra 2011 v kine Apollo odštartovala práve Mista, ktorá v rámci opening actu zaspievala svoj song Rock It! Tanečne ju pritom sprevádzali tanečníci z tanečnej školy Wanted. Potom už nasledoval takmer trojhodinový program, ktorý pozostával zo súťažných vystúpení tých najtalentovanejších žiakov školy. 
Z každého rožka troška 
Porota ale aj diváci v sále tak videli napríklad pantomímu, spev, tanec, hru na rôzne hudobné nástroje či divadlo. Jednoznačnou favoritkou súťaže bola Kristína Hukkelová zo IV.B triedy, ktorá zaspievala náročnú skladbu od Christiny Aguilery - You Lost Me takmer na nerozoznanie od originálu. Už po prvých tónoch si získala celú sálu, ktorá ju na konci jej vystúpenia odmenila obrovským potleskom a standing ovation. "To, že vieš spievať, viem aj ja, aj ty. Si veľký talent, využi ho a môžeš dosiahnuť veľa,“ povedal počas svojho hodnotenia Stano Šimor. 
Odvaha predviesť sa 
Bezkonkurenčne sa tak napokon Kristína stala víťazkou celej súťaže. Veľký obdiv patrí študentovi Marekovi Kamenskému z II.C, ktorý celú súťaž pripravil a zorganizoval, ako aj samotným súťažiacim, ktorí nabrali odvahu vyjsť so svojím talentom pred celú školu a predviesť sa. Žiakom a pedagógom sa táto akcia páčila až natoľko, že takmer okamžite sa začalo hovoriť aj o druhom ročníku. Uvidíme, či PaSA ukáže aj budúci rok, že má talent...

 

pasa_ma_talent1

 

pasa_ma_talent2

 

pasa_ma_talent3

 

pasa_ma_talent4

 
pasa_ma_talent5
 
pasa_ma_talent6
 
pasa_ma_talent7
 
pasa_ma_talent9
 
pasa_ma_talent8
 
pasa_ma_talent10
 
pasa_ma_talent11
 
pasa_ma_talent12
 
 
 

Hana Košková - beseda so spisovateľkou

 
14. novembra 2011 sme v Pedagogickej a sociálnej akadémii v Lučenci privítali významnú osobnosť Novohradu poetku Hanu Koškovú. Skromnú, no zato na slová bohatú autorku kníh, ako napr.: Náhrdelník z hrdličiek, Príbehy z Ľudožrútskej ulice či Mara medvedia: povesti a legendy z Novohradu sprevádzali pracovníčky Novohradskej knižnice v Lučenci pani Iveta Mahmoudová a Mgr. Eva Priadková, ktorá po úvodnom slove organizátorky akcie PedDr. E. Kurákovej nášho vzácneho hosťa predstavila.
Pani spisovateľka pútavo a netradične priblížila seba i vlastnú tvorbu, čo podnietilo prítomných žiakov 1. a 2. ročníka k zvedavým otázkam.
Príjemná atmosféra sprevádzala zaujímavé podujatie, ktoré sa pomaly, ale iste stáva v našej škole tradíciou.

beseda1

 

beseda2

 

beseda3

 
 
 

 

Vianočný koncert

Balassagyarmat – 14. december 2011

Družba našej školy s gymnáziom Alberta Szent - Giörgiho v maďarskom meste Balassagyarmat, trvá už viac ako 20 rokov.

V rámci spoločných stretnutí každoročne uskutočňujeme vianočné koncerty. Tohto roku sa koncert konal v Maďarsku – 14.decembra 2011, v najväčšom rímsko-katolíckom kostole mesta.

Našu školu reprezentovali dva spevácke zbory pod vedením profesoriek Dr. Eriky Kurákovej a Ildikó Gaálovej. Predstavili sa pestrým repertoárom s niekoľkými sólistkami. Domáci spevácky zbor spieval maďarské vianočné piesne.

Na záver programu všetky tri spevácke zbory spolu zaspievali známu pieseň White Christmas.

koncert1

koncert2

 

koncert3

 

koncert4

 

koncert5

 

koncert6

 

 

Školský mesiac jazykov

V decembri 2011 prebiehala akcia „Školský mesiac jazykov“. Akcie sa zúčastnili všetky triedy, ktoré si pripravili prezentácie na dohodnuté témy a odprezentovali ich v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Témami jednotlivých prezentácií boli mestá anglicky a nemecky hovoriacich krajín, ich život, zaujímavosti, história, architektúra či pamätihodnosti  a prezentácia o ruskej kultúre.

Mgr. Ľubica Čvikotová

PC080006

 

PC080007

 

PC080020

 

PC080022

 

PC080009-1

 

PC080010

 

PC080016

 

PC080015

 

Mikuláš v škôlke

V triede Lienok v materskej škole Partizánska sa konal 6. 12. 2011 Mikuláš. Žiačky III.A triedy deťom pripravili zaujímavý program. Zahrali im scénku o snehuliakoch a neskôr malé Lienky navštívil aj Mikuláš s jeho pomocníkmi, čertom a anjelom. Deti si pre Mikuláša pripravili krásne básne a piesne ako poďakovanie za sladkú odmenu, ktorú od neho dostali.

mikulas10

mikulas20

 

Medzinárodná súťaž v karate

Naša žiačka Katarína Hudáková z III.A sa zúčastnila 10.12.2011 medzinárodnej súťaže v karate v Miškovci. Prítomných bolo 115 pretekárov z Maďarska, Rumunska, Slovenska, Ukrajiny a Arménska. Katka obsadila vynikajúce 3. miesto v kategórii kumite ženy.

karate1

karate2

 

"Najčertovejší" ČERT

Posledný deň pred vianočnými prázdninami nás do zborovne prišli navštíviť pomocníci z pekla–čerti. Študenti si na svojich prevlekov dali mimoriadne záležať a boli za to aj odmenení. Výsledky sa vyhlásili počas programu Pasartičky. Prvenstvo získal čert zo 4.C Peter Golian a jeho pomocníčka zo 4.B Nika Balážová získala 2.miesto. A 3.miesto získal Jakub Dubašák z 3.C. Ďakujeme všetkým čertom, ktorí sa zúčastnili tejto súťaže.

cert1

cert2

cert3

cert4

 

Okresné kolo v atletike

Nie je žiadnou novinkou, že žiaci našej školy sú ako usilovné včeličky. Veď aj na športovom dni plnom atletiky, ktorý sa konal 29. mája na Základnej škole L. Novomeského, sa na nich z každého rohu sypali slová plné spokojnosti. Žiačky totiž nelenili a pomáhali pri organizovaní tejto akcie. Trieda I. A tak obhájila svoju povesť šikovných študentov a po okolí sa vďaka nim opäť raz rozniesli kladné ohlasy na adresu našej školy.

DSCF5817

DSCF5859

DSCF5866

 

MDD na ZŠ l. Novomestského

Každý študent ešte stále rád oslavuje MDD. A tak sa naša trieda III.A zúčastnila MDD na ZŠ Laca Novomeského, aby sme prvému stupňu tejto školy spríjemnili tento deň svojimi súťaživými hrami. 
Naše stanovištia boli rozmiestnené po chodbách školy, pretože nám počasie neprialo a pršalo celý deň. Začínali sme hľadaním pokladu, pokračovali chodením s loptičkou na lyžici, prechádzaním cez obruče, skákaním vo vreciach a inými aktivitami. Odmenou detí bola pečiatka na ruku. Možnosť zúčastniť sa tejto udalosti sme dostali od p. profesorky Rázcovej, za čo jej ďakujeme. Spolu s deťmi sme zažili krásne dopoludnie.

000_0203

000_0210

000_0235

000_0260

 

Národná cyklistická súťaž

To, že bicykle sú stále veľmi populárne, dokázal aj dátum 14. 6. 2012. Po okolí priehrady sa ozývala detská radosť a zvuk zvončekov. Kolesá bicyklov sa otáčali každou sekundou a vy ste si zrejme práve teraz položili otázku: „Čo sa tam dialo?“ Vysvetlenie je jednoduché. Na priehrade sa konal desiaty ročník Národnej cyklistickej súťaže a my – pasáci – sme tam nemohli chýbať. Fotografovanie, zapisovanie detí do prezenčných listín, povzbudzovanie a rozdávanie úsmevov nám rozhodne neboli cudzie. Pomáhali sme kde sa dalo a tak sa môžeme popýšiť dobre odvedenou prácou a pomocou pri organizovaní súťaže.

DSCF5932

DSCF5937

DSCF5940

DSCF5945

 

TOPlist